Gdzie cmentarze z tamtych lat?

Rodzice dużo wcześniej zdobywali znicze i kwiaty na groby. Balkon zapełniał się zdobyczami z miejskiego rynku zwanego dziś targiem, które zwiastowały rychłą wyprawę cmentarną, niczym choinka zapowiadająca Boże Narodzenie. 

Czytaj Więcej
List do ucznia

Dziękuję Ci, że robisz mi niespodziankę na koniec roku i wkładasz koronę na głowę, w której potem wychodzę, żeby rozdać świadectwa ku zaskoczeniu całej szkoły.

Czytaj Więcej
Tata - superbohater

Właściwie wiedziałam to od dziecka, ale nigdy tego nie wypowiedziałam głośno. Pewnie podskórnie czułam, że jak to się wyda, to będzie musiał ratować inne dziewczynki...

Czytaj Więcej
Jesteś piękna!

Ale że ja? Piękna to może być pani z telewizji, a nie matka dzieciom i pełnoetatowa żona. Spójrz, taka to pożyje.

Czytaj Więcej
Dzieckiem bądź!

Nie zastanawiaj się, po co żyjesz i dlaczego. Ciesz się tym, że żyjesz. Czerp z radością z każdego dnia. Delektuj się nim, jakby przeszłości i przyszłości nie było.

Czytaj Więcej
Dlaczego warto biec na końcu?

Ciśnie mi się od razu na usta pytanie: bo niby dlaczego fajniej biec na początku? Człowiek nie ma w ogóle radości z biegania. Przed startem wciąż myśli, czy zjadł odpowiednią ilość bananów i czekolady.

Czytaj Więcej
Dziękuję Ci, Mamo...

Dziękuję Ci, Mamo, że nauczyłaś mnie cieszyć się życiem. Za nasze babskie wypady na zakupy. Za atak śmiechu w pociągu, kiedy wszyscy patrzyli na nas jak na wariatki.

Czytaj Więcej